Dlaczego temperamentni włoscy piłkarze grają w niebieskich strojach

Squadra Azzurra – tak nazywa się często włoską drużynę. Skąd wziął się niebieski kolor koszulek, skoro włoskie barwy narodowe są zupełnie inne?

Squadra.Azzurra

Włoski błękit – azzurro – wziął się od tradycyjnego koloru dynastii sabaudzkiej, rządzącej najpierw poszczególnymi królestwami i księstwami, a w końcu zjednoczonym Królestwie Włoskim. I mimo że włoska flaga od czasów Napoleona jest trójkolorowa (jak mówią niektórzy: bazylia, mozzarella, pomidory), to królewski błękit towarzyszy Włochom podczas meczy i innych imprez sportowych.

Futbol we Włoszech jest traktowany jak druga religia. Nie może zatem dziwić, że najlepsi włoscy piłkarze są ulubieńcami pięknych Włoszek!

Piękne dziewczyny włoskich piłkarzy:

  • Alena Seredova – żona Gianluigiego Buffona. Seredova pochodzi z Czech, a w przeszłości zdobyła tytuł wicemiss swojego kraju. Alena jest aktorką i prezenterką włoskiej telewizji.

alena-seredova

  • Alessi Marcuzzi – włoska aktorka i modelka. Związana była z piłkarzem Lazio Rzym Simone Inzaghim, z którym ma syna Tommaso. Obecnie jest w związku z innym włoskim piłkarzem, bramkarzem Tottenham Hotspur, Carlo Cudicinim.

alessia-marcuzzi

  • Elena Santarelli – włoska modelka, aktorka, gospodyni programów we włoskiej telewizji. Żona byłego piłkarza Bernardo Corradi.

elena-santarelli

  • Fanny Neguesha – to dziewczyna Mario Balotellego. Fanny o sobie pisze, że jest „profesjonalną tancerką, modelką, aktorką i piosenkarką”, aktywnie udziela się na portalach społecznościowych. Fanny ma 22 lata i pochodzi z Belgii.

funny

  • Federica Ridolfi – włoska tancerka, występująca w wielu programach telewizyjnych. Dziewczyna Giuliano Giannicheddy. Dzięki niemu stała się sławna. A teraz on dzięki niej nie zniknął z powierzchni ziemi. Bo Federika jest rozchwytywana jako modelka!

frederica-ridolfi

  • Rosaria Cannavo – na pewno znają ją piłkarze Antonio Cassano i Christiano Panucci.

Rosaria Cannavo

  • Sara Tommasi – włoska aktorka i osobowość telewizyjna, była aktorka pornograficzna, była kochanka piłkarzy Mario Balotelli, Ronaldinho i Filippo Inzaghiego. Brała udział w słynnych przyjęciach bunga bunga włoskiego premiera Silvio Berlusconiego.

sara_tommasi

 

Dodaj komentarz